dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Weroniki o PAPA DANCE i PAPA D
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Download ˇ Forum ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Galeria
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Paweł Stasiak
Filip Siejka
Dariusz Piskorz
Teledyski PAPA D
Programy telewizyjne
TV DISCO "Niech żyje bal"
Kontakt z Managerem Zespołu
Autografy - Autoryzowany Fan-Club "Wyspa"
Autoryzowany Fan Club Jacka Szewczyka
Grupa "Niech żyje Bal" Bal na Facebooku
Kącik kolekcjonera
FC Pawła i PAPA D/Ance na Naszej Klasie
Grupa Fani Zespołu PAPA D i PAPA DANCE na Facebooku
Strona PAPA VIDEO - teledyski i programy
TV DISCO "Kartka z Kalendarza"
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 122
Nieaktywowany Użytkownik: 546
Najnowszy Użytkownik: Williamcelt
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Teledyski PAPA D
Pomyślałam, że dobrze byłoby zebrać w jednym miejscu teledyski Zespołu zamieszczone na YOUTUBE przez Fanów i innych Użytkowników serwisu, byśmy w każdej chwili mogli łatwo do nich sięgnąć, - ja od siebie dodam tylko do każdego parę słów historii każdego z nich. Jeśli komuś przypomni się jakaś historia lub zauważy tu nieścisłość proszę o pomoc i sprostowanie:

2007 Grudzień Będziemy Tańczyć

Singiel i teledysk "Będziemy tańczyć" był pierwszym, który ukazał się pod nowa nazwą Zespołu, był pierwszą zapowiedzią wielu zmian i oczywiście zapowiedzią nowej płyty. Zajawka nowej piosenki pojawiła się w połowie listopada 2007 na stronie firmy Music Art (możecie ja usłyszeć do dziś wchodząc na ikonkę PAPA D w zakładce Artyści) Teledysk został nagrany na początku grudnia 2007 (jeśli dobrze pamiętam to dokłądnie 9 grudnia) w tydzień po premierze piosenki "Będziemy Tańczyć" w Radiu Eska.

Fabułą teledysku jest spotykanie przez Pawła jako Wokalistę PAPA D na jego drodze rożnych osób często roztańczonych i pełnych radości - Paweł im się przygląda, a nawet filmuje i zaprasza do zabawy. Tyle artystyczny zamysł. A mnie ten teledysk zawsze przychodzi na myśl, gdy w drodze na koncerty przejeżdżam przez Warszawę - część z grupą tancerzy została nagrana na peronach Dworca Centralnego - co baczniejszy obserwator dostrzeże również znajomą twarz starszego pana, który pojawia się w teledysku.

Piosenka "Będziemy tańczyć" w prawie 2 lata po premierze doczekała się bardzo wyjątkowego wykonania w takcie Jubileuszowego Koncertu z okazji 25-lecia Zespołu, który odbył się 24 października 2009 w Gorzowie Wielkopolskim. Na scenie obok Pawła wystąpiła Paulina z Torunia (wniesiona na nią przez technicznego PAPA D Sławka Wesołowskiego) laureatka konkursu wokalnego ogłoszonego na portalu I SING. Po koncercie mieliśmy okazję być świadkami jak w garderobie Paweł przeprowadził z Pauliną wywiad dla portalu - dla tych, którzy pamiętają jak Paweł prowadził audycje w radiu i telewizji było to szczególnie miłe przeżycie.

2008 Lipiec Bezimienni

Tytułowa piosenka z albumu "Bezimienni" doczekała się teledysku jako druga. Zespół pierwszy raz wykonał ją na koncertach pod koniec czerwca, a koncertowo piosenka była promowana w trakcie 3 koncertów z cyklu "Hity na Czasie", w których Zespół wziął udział w wakacje w 2008 roku w Białymstoku, Łodzi i Katowicach.

Tym razem nasi Muzycy mieli w teledysku do odegrania role drugoplanowe menagerów poważnej korporacji, w której nie dostrzega się bezimiennych młodych pracowników, którzy mimo, że bardzo się starają, przeżywają trudne chwile w nowej pracy. Dlatego w głównej bohaterce narasta bunt uzewnętrzniający się na koniec ostentacyjnym wyjściem z biura. Paweł gra rolę chłopaka czekającego na zmęczoną pracą dziewczynę.

Teledysk został zarejestrowany we Wrocławiu 17 lipca 2008. Akcja rozgrywa się głownie w gmachu Politechniki Wrocławskiej dla potrzeb teledysku udającej biurowiec dużej firmy, ale tez na ulicach tego pięknego miasta, po których Paweł porusza się samochodem jadąc do pracy po swoją teledyskową dziewczynę.

Piosenka "Bezimienni" wystartowała również w konkursie na Przebój Lata na I Sopot Hit Festiwal. Nie weszła do finałowej trójki, ale po pierwszych taktach całą Opera Leśna wstała i zaczęła się bawić. Dla mnie było to niezapomniane przeżycie - znaleźć się w tym wyjątkowym miejscy, w takim rozbawionym tłumie, gdy na scenie są Oni.

Making of "Bezimiennych" - po wielu godzinach pracy na planie pojawia się już duże zmęczenie, ale jeśli się pracuje w gronie przyjaciół o wiele łatwiej jest mu podołać - widać, że Chłopakom humory dopisują.

Bezimienni w na I Sopot Hit Festiwal - Opera Leśna 8 sierpnia 2008

2008 Listopad Beautiful life

W październiku 2008 wiedzieliśmy już, że na trzeci singiel z płyty został wybrany "Beautiful life" w wersji remiksowej i że Zespół planuje nagrać do niego teledysk - szczegóły jednak pozostały tajemnicą do momentu, gdy 13 listopada "Superexpress" zamieścił serię zdjęć ze... ślubu Pawła.

Artykuł z Superexpressu o owianym tajemnicą ślubie Pawła


Potem nastąpiła premiera teledysku, który opowiada historię miłości trenera łyżwiarek (granego przez Pawła) i jego pięknej zawodniczki, która rozpoczyna się od wzajemnego wspierania w osiąganiu sportowych sukcesów, a kończy szczęśliwie na ślubnym kobiercu.

Videoclipową żonę Pawła zagrała Aida Bela reprezentantka Polski w łyżwiarstwie na krótkim torze, a "nowożeńców" pobłogosławił prawdziwy mąż Aidy - Jakub. Nagranie zostało zrealizowane 11 listopada (chyba) w okolicach Opola w prawdziwym kościele. Paweł ze względu na fabułę wziął udział w nagraniu sam - pozostali muzycy PAPA D nie występują w tym teledysku.

Ciekawostką jest ze teledysk ukazał się w dwóch wersjach, które się różnią tym, że w jednej w kilku ujęciach wystąpił również DJ Remo autor remiksu piosenki. Teledysk pojawił się w mediach równolegle z premierą rynkową reedycji albumu "Bezimienni".

W kilka dni po premierze "ślubnego" clipu Zespól grał koncert w klubie Manattan w Czekanowie - pojechałam tam z dwiema koleżankami i... ślubnym prezentem dla Pawła.

A tu tak zwany making of - czyli relacja z planu teledysku a raczej z kościoła i zapowiedź Pawła.

2009 - Październik Wyspa

"Wyspa" to bardzo szczególna piosenka bardzo długo nie mogła doczekać się premiery, choć w okresie nagrywania płyty była ulubioną Chłopaków i a wśród Fanów wygrała głosowanie na singiel na stronie oficjalnej. Ostatecznie była dopiero czwartym singlem z płyty"Bezimienni".

W roku jubileuszu 25-lecia Zespół powrócił do niej najpierw wykonując utwór premierowo w Kaprun (9 lipca 2009) a następnie nagrywając bardzo szczególny jubileuszowy teledysk mocno nawiązujący do historii Zespołu.

Teledysk opowiada historię dwójki przyjaciół z dzieciństwa dziewczynki i chłopca, którzy na dowód tej przyjaźni "na wieki" zawiązują sobie na dłoniach czerwone wstążeczki. Rodzice dziewczynki wyjeżdżają i zabierają ją ze sobą, a chłopiec pozostaje sam bez pożegnania ze wstążeczką na ręku. Po latach w klubie na scenie występuje zespół - na widowni siedzi zapatrzona w wokalistę młoda dziewczyna, która bezskutecznie próbuje zwrócić na siebie jego uwagę. W pewnym momencie na salę wchodzi piękna kobieta rówieśniczka muzyka, w której o dziwo rozpoznaje on swoją sympatię z dzieciństwa, a potwierdzają to wstążeczki na nadgarstkach obojga.

Teledysk byl nagrywany 15 października 2009 w klubie Tiffany's. Pierwszym etapem produkcji teledysku były 2 konkursy - pierwszy na Portalu I SING wyłonił z grona osób śpiewających piosenki PAPA D tę, która zagra w teledysku rolę odrzuconej wielbicielki Pawła, drugi przeprowadzony 10 października 2009 w "Dzień Dobry TVN" miał wyłonić wśród dzieci w wieku około 10 lat odtwórców ról małego Pawła i i jego przyjaciółki z dzieciństwa.

Rolę Pawła sprzed lat zagrał ostatecznie niezwykle podobny do niego jego siostrzeniec Jonatan, a jako przyjaciółka z dzieciństwa odnaleziona po wielu latach wystąpiła Bogna Sworowska prywatnie koleżanka Pawła z liceum, która w 1986 wystąpiła w teledysku do "Naj Story". Teledysk jest też pierwszym z udziałem Filipa Siejki, obecnego klawiszowca Zespołu i autora piosenki.


I tradycyjnie już making of "Wyspy", w którym znalazła się obecna na planie teledysku Zołza.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Ankieta
Jaka piosenka z albumu Papa Loves Dance zawiera w sobie tytul piosenki PAPA DANCE z la 80-tych?

Sunshine reggae

Rajony Kvartaly

10 w skali Beauforta

Words

Out of this world

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Andrzej K
01/01/2018 23:56
Dzisiaj o godz. 0.17 Polskie Radio WROCŁAW grało "Pocztówkę z wakacji" smiley smiley

Andrzej K
03/12/2017 10:03
Dzisiaj o godz. 6.27 Radio VOX FM grało "Nasz Disneyland" smiley smiley

Andrzej K
24/11/2017 23:56
Dzisiaj o godz. 22.22 Radio GRA -Wrocław grało "Naj Story" smiley

Weronika
15/03/2016 01:13
Zapraszamy do glosowania na "Nasz Disneyland 2012" na liście http://lista.kinopolskamu
zyka.pl/


Andrzej K
05/02/2016 09:04
Dzisiaj o godz. 3.15. Radio Zet Gold grało "maxi singiel" smiley

Andrzej K
05/02/2016 09:03
Dzisiaj o godz. 0.59. Radio Zet Gold grało "O-la-la" smiley

Andrzej K
04/02/2016 23:35
Dzisiaj o godz. 16.19. Radio Zet Gold grało "Nasz Disneyland" smiley

Andrzej K
04/02/2016 11:54
Dzisiaj o godz. 8.42. Radio Zet Gold grało "Kamikadze wróć!" smiley

Andrzej K
04/02/2016 11:53
Dzisiaj o godz. 5.10. Radio Zet Gold grało "Nietykalni" smiley

Andrzej K
04/02/2016 11:52
Dzisiaj o godz. 2.39. Radio Zet Gold grało "Twój ziemski eden" smiley

Archiwum
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl


Copyright © 2010

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl